CASE
CASE
Tips Tips FIG O.E.M. ETE A B C KG
CASE
588, 688, 788, 888
44 40 1 7042-25 1928 215 77 9 4,2
2 7042-26 1020-R 200 86 20 4,2
3 7042-28 1958 242 R5 R5 4,0
POCLAIN
60, 61, 70, 75, 85
4 7042-25 SYL 1714 222 80 7 3,9
5 6042-91 5061 42 177 107 6,4
6 1206-01 2962 27 84    
 
CASE
888, 1028, 1128, 1288
55 40 1 7042-29 1907 250 104 10 7,7
2 7042-30 1021-R 235 104 24 6,7
3 7042-32 1925 302 R6 R6 7,2
POCLAIN
75, 81, 85, 90, 101, 125
4 7042-29 SYL 1711 270 96 8 7,7
5 6042-74 5062 42 225 142 13,9
6 1206-02 2961 34 106    
 
CASE
1488
60 50 1 16040-13 1946 269 120 11 11,2
2 16040-11 1022-R 269 120 27 12,0
3 16040-12 1959 332 R6 R6 9,8
POCLAIN
120, 160, 170
5 16040-16 5064 53 240 135 18
6 12361-29 2963 37 116    
 
POCLAIN
120, 160, 170, 220, 300
68   1 15040-92 1023-S 306 139 12 16,1
3 15040-93 1023-P 375 R6 R6 13,5
6 12361-25 2964 41 134    

CASE
CASE
Tips Tips Tips FIG O.E.M. ETE A B C D KG
480, 580, 680 23 20 1 D-44193 1912 57 60 60 43 1,2
2 D-49586 5063 21 61 76   3,2
4 D-39094 2908 57 18      
bolt T-1039 5/8" x 2 1/4"  
tuerca T-1065 5/8"  
 
621 24 25 1 L-55608 1616 61 79 190 60 1,9
2 R-54275 5022 27 72 95   6,7
3 L-126897 6022 - - -   8,0
4 D-39448 2981 71 21      
bolt T-1046 3/4" x 3 1/4"  
tuerca T-1066 3/4"  
 
721 25 32 1 D-55468 1617 74 90 193 60 3,2
2 L-117816 5023 33,5 66 89   7,6
3 L-126938 6023 - - -   6,7
4 L-32090 2910 80 21      
bolt T-1048 3/4" x 3 3/4"  
tuerca T-1066 3/4"  
 
821 27 32 1 R-51388 1619 140 90 193 89 3,5
2 R-51174 5024 33,5 82,5 115   6,7
3 L-125197 6024 - - -   10,2
4 R-29117 2991 101 21      
bolt T-1054 1" x 3 1/2"  
tuerca T-1068 1"  

CASE
MAQUINA / MACHINE O.E.M. ETE A B C L Ø KG
BIVALVA / DREDGE C-00446-45-F 1389 50 101 49 347 17 4
©2017 ETESA. All Rights Reserved

Search